Prowadzisz firmę, której profil działalności wymaga posiadania powierzchni magazynowej? Prawdopodobnie rozważasz budowę hali, która pomieści twoje towary. Czy wiedziałeś, że coraz popularniejsze stają się magazyny na wynajem? To rozwiązanie jest naprawdę godne uwagi. Postaramy się pokrótce przedstawić zalety tego rozwiązania, a także wyjaśnić jak to właściwie działa.

W internecie można znaleźć wiele stron, na których dostępne są oferty na wynajem magazynu. Po wybraniu najlepszej naszym zdaniem propozycji i omówieniu szczegółów współpracy, za opłatą udostępniana jest nam powierzchnia magazynowa o umówionej wielkości. Są różne typy takich usług od ofert samoobsługowych po w pełni funkcjonujący magazyn logistyczny, które wszelkie prace wykonuje na nasze zlecenie. To rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, oto niektóre z nich:

Po pierwsze rynek usług na wynajem magazynu jest coraz bardziej rozbudowany i konkurencyjny. Budowa takiego budynku w celach inwestycyjnych stała się ostatnimi czasy całkiem popularną formą lokowania pieniędzy. Dzięki temu ceny najmu nie są horrendalnie wysokie, a znalezienie magazynu w dogodnej dla naszej firmy lokalizacji nie jest zbyt dużym problemem.

Magazyn wynajem

Wynajem powierzchni magazynowej jest dla przedsiębiorstwa również oszczędnością czasu, pieniędzy, a także ryzyka. Dlaczego? Budowa własnego budynku wymagałaby dużych nakładów finansowych. Sam proces powstawania własnej hali na pewno trwałby jakiś czas i niósłby za sobą pewne ryzyko inwestycyjne – choćby niewywiązanie się firmy budowlanej z umowy. Tymczasem wynajmując można za stosunkowo niewielką opłatą korzystać z przestrzeni od zaraz. W dodatku korzystając z usługi kompleksowej, nie musimy martwić się zatrudnianiem nowych pracowników do obsługi magazynu, dbać o jego czystość lub załadunek i rozładunek dostaw. Magazyny na wynajem są z reguły w pełni wyposażone i przygotowane pod konkretnego klienta, dzięki czemu wszelkie procesy logistyczne przebiegają szybko i sprawnie.

Duże magazyny przystosowane do przechowywania dużych ładunków z reguły oferują odpowiedniej wielkości plac manewrowy, co sprawia, że przyjmowanie dostaw o pełnych gabarytach nie stanowi dla nich problemu. Jeżeli zdarzy się, że towar przechowywany wewnątrz wynajętej hali magazynowej ulegnie uszkodzeniu bądź zniszczeniu to ewentualne koszty będą objęte ubezpieczeniem, więc wynajmując przestrzeń pozbywamy się tego ryzyka. W dodatku magazyny z reguły są monitorowane 24 godziny na dobę, a często też dodatkowo strzeżone, więc kradzież majątku jest mało prawdopodobna. Kolejną przewagą omawianego rozwiązania jest jego elastyczność.

Budując własny magazyn ponosilibyśmy koszty jego utrzymania nawet wtedy, gdy część jego powierzchni stałaby nieużywana. Wynajem hali magazynowej rozwiązuje ten problem, ponieważ umowę można podpisać na czas, kiedy faktycznie potrzebujemy tej usługi, a następnie rozwiązać ją, gdy np. mamy mniejsze zapotrzebowanie. Usługi self storage to specyficzny rodzaj usługi wynajmu przestrzeni składowej, który polega na użyczaniu pomieszczeń, w których firmy prowadzące przede wszystkim działalność wysyłkową (e-commerce) mogą nie tylko przechowywać swoją dokumentację oraz towary, ale też przeprowadzać na miejscu proces pakowania i wysyłania paczek do swoich klientów. W dodatku takie magazyny oferują szereg udogodnień jak np. odbieranie paczki od kuriera pod nieobecność naszego pracownika, czy dostęp do sklepu położonego w obrębie hali, gdzie można nabyć materiały potrzebne do wysyłania przesyłek – taśmy, kartony, folie bąbelkowe i inne. Zaletą takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo składowanych towarów i brak konieczności posiadania biura firmy w innym miejscu.

Jak widać proponowane rozwiązanie ma ogrom zalet. Jest bardzo elastyczne i może zainteresować zarówno małe, jednoosobowe firmy jak i duże zakłady produkcyjne. Pozwala oddelegować część zadań poza firmę i skupić się na faktycznej działalności przedsiębiorstwa. Wynajem magazynu wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu oraz kapitału, a także niweluje ryzyko związane z przechowywaniem własnych towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here