Wydajność i jednocześnie oszczędność dla firmy – pracownicy z Ukrainy

0
757

Polscy fachowcy mają już zatrudnienie lub wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych, aby znaleźć lepiej płatną posadę. Wszystko to sprawia, że brakuje na polskim rynku wykwalifikowanych pracowników, którzy nie będą mieć wygórowanych wymagań. Warto rozważyć zatrudnienie osoby innej narodowości, przykładowo z Ukrainy. Jako że rośnie zapotrzebowanie na personel zza wschodniej granicy, pora zastanowić się nad tym, gdzie szukać pracowników z Ukrainy?

Dlaczego warto zatrudnić pracownika z Ukrainy?

Coraz więcej polskich pracodawców docenia pracowników z Ukrainy, których można zatrudnić całkowicie legalnie i bez zbędnych formalności. Wystarczy powierzyć to zadanie rzetelnej firmie rekrutującej, a znajdzie ona odpowiednich kandydatów na konkretne stanowisko pracy. W przypadku Ukraińców można mówić o sporą bliskość językową i kulturową, nauczenie się języka polskiego nie stanowi większej trudności, są też chętni do nabycia nowych umiejętności. Kolejną zaletą jest łatwość zatrudnienia ze względu na uproszczone przepisy da pracowników z Ukrainy. Jedyne o czym trzeba pamiętać to o tym, aby nie przekroczyć sześciu miesięcy, bo tylko tyle w ciągu roku Ukrainiec może pracować w Polsce – chyba że pracodawca uzyska pozwolenie na pracę, to możliwe stanie się zatrudnienie pracownika z Ukrainy na stałe. Ukraińcy cechują się silną motywacją do pracy, wydajnością i solidnością. Bardzo chętnie pracują po godzinach pracy i w dni wolne ustawowo od pracy, doceniają każdą możliwość zarobienia większej kwoty pieniędzy. Pracodawcy mogą liczyć na atrakcyjne warunki finansowe, elastyczne formy zatrudnienia. Wszystko przemawia za tym, aby podjąć współpracę z pracownikami z Ukrainy.

Pracownicy z Ukrainy pośrednictwo czy we własnym zakresie?

Znalezienie kompetentnego pracownika nie jest łatwym zadaniem, o czym wie każdy przedsiębiorca. Wszyscy szukają rzetelnych i doświadczonych fachowców, którzy zaakceptują oferowane warunki zatrudnienia. Nigdy jednak nie ma pewności, jaki dokładnie okaże się nowy pracownik, nawet jeśli jest z polecenia i ma dobre referencje. W przypadku pracowników zagranicznych najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie ich wyboru i weryfikacji firmie zewnętrznej, która się w tym specjalizuje. Agencja zatrudnienia znajdzie idealnego kandydata na konkretne miejsce pracy, zgodnie z wymaganiami pracodawcy. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, gdy planuje się zatrudnienie większej liczby pracowników lub szukając osób o wysokich kwalifikacjach.

Jeżeli firmie zależy na jak najszybszym i sprawnym przeprowadzeniu procesu rekrutacyjnego, to najkorzystniej będzie powierzyć to zadanie specjalistom – JOBFORME. Zajmą się oni skutecznym i profesjonalnym zatrudnieniem pracowników z Ukrainy. Nie będzie trzeba angażować w całą procedurę firmowego działu kadr. Szukanie pracowników na własną rękę jest żmudnych, czasochłonnym i ryzykownym zajęciem. W przypadku rekrutacji czynnej trzeba znaleźć pracownika, skontaktować się z nim i zachęcić go do podjęcia pracy. Rekrutacja bierna z kolei polega na zamieszczeniu ogłoszeń w mediach branżowych, na portalach tematycznych i ogłoszeniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here