Łatwy dostęp do produktów finansowych bardzo często sprawia, że podejmujemy decyzje impulsywne, a potem mamy problem z ich regularną spłatą. Wsparciem może okazać się konsolidacja zobowiązań, która dzisiaj uznawana jest za jeden z najlepszych sposobów na oddłużenie. Sprawdź, co to jest konsolidacja zobowiązań, kiedy jest opłacalna i na jakich warunkach można ją przeprowadzić. Kompendium wiedzy w tym zakresie znajdziesz poniżej.

Co to jest konsolidacja?

O konsolidacji można mówić, jeśli kilka zobowiązań zostanie połączonych w jeden produkt. Instytucja, z którą podejmiemy współpracę, spłaci wskazane kredyty czy pożyczki i ustanowi jeden produkt na znacznie lepszych warunkach. Najczęściej wydłużony zostaje okres spłaty, dzięki czemu regulowanie należności staje się znacznie bardziej dogodne, a miesięczne raty niższe. Uwagę warto zwrócić również na oprocentowanie, które jest z reguły mniejsze w przypadku zobowiązania konsolidacyjnego, aniżeli tego rodzaju czynnik typowy dla każdej pożyczki czy kredytu.

Co ważne, zobowiązania zaciągnięte już jakiś czas temu z całą pewnością charakteryzują się znacznie gorszymi warunkami, aniżeli te oferowane dzisiaj. Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, przez co banki i firmy pożyczkowe muszą się starać o każdego klienta. W związku z tym zobowiązania są elastyczne, dopasowane idealnie do potrzeb potencjalnych kredytobiorców oraz pożyczkobiorców, a przede wszystkim tańsze. Chociażby z tego powodu warto zastanowić się nad konsolidacją, aby móc uzyskać jedno zobowiązanie, które generuje niższe koszty.

Co daje konsolidacja zobowiązań kredytowych albo pożyczkowych?

Posiadasz co najmniej kilka zobowiązań i wciąż zastanawiasz się, czy dobra będzie konsolidacja kredytów? Poznań i inne miasta w naszym kraju oferują tak liczne rozwiązania tego rodzaju, że z całą pewnością znajdziesz takie, które jest dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że połączenie kilku pożyczek albo kredytów w jeden produkt, pozwala Ci nie tylko uzyskać korzystne finansowo wsparcie. Szereg zalet wynika również z komfortu współpracy z tylko jedną instytucją. Od tej pory nie musisz już pilnować kilku terminów spłaty miesięcznych rat, co z kolei zmniejsza ryzyko powstawania niechcianych zadłużeń. Ponadto, nie tylko odzyskujesz płynność finansową i poprawiasz zdolność kredytową, ale możesz lepiej zarządzać własnym budżetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here