Co można zrobić, kiedy krety niszczą twój ogród?

0
170

Jednym z najgorszych uczuć jest wstawanie rano i odkrycie, że twój pięknie utrzymany ogród jest zniszczony przez liczne tunele i kopce stworzone przez krety.

Krety są znane nie tylko z tego, że szkodzą ogrodom, trawnikom i roślinom, ale także powodują kilka problemów zdrowotnych. Pieprzyki mogą ugryźć ciebie lub twojego zwierzaka domowego i powodować infekcje, w tym wściekliznę. Co więcej, krety mogą rozprzestrzeniać kilka pasożytów, które mogą zaszkodzić ludziom i zwierzętom, a mogą to być pchły, roztocza i kleszcze. Ponieważ te szkodniki pozostają pod ziemią praktycznie cały czas, czasami może być trudno się ich pozbyć. Są jednak sposoby, aby pozbyć się kretów ze swojego ogrodu szybko i skutecznie.

Jak działa dźwiękowy odstraszacz kretów

Jednym z humanitarnych sposobów na pozbycie się kretów z ogrodu bez wyrządzania im krzywdy są odstraszacze na krety. Dostępnych jest kilka środków odstraszających krety, a mają one różnorodne działanie. Te repelenty wytwarzają pewne zapachy, które powstrzymują krety przed kopaniem. Środki odstraszające krety należy stosować obficie i regularnie, aby zmniejszyć aktywność kreta na trawniku lub ogrodzie. Ponieważ krety mogą kopać głęboko, mogą unikać tych repelentów i dalej pozostawać pod ziemią, jednak zazwyczaj gazowanie tuneli środkiem zawierającym acetylen jest skutecznym rozwiązaniem.Jednak samo stosowanie repelentów może nie wystarczyć do skutecznego usunięcia wszystkich pieprzyków. Możemy zatem użyć dodatkowo odstraszacza dźwiękowego, który utrzymuje krety z dala, a jego regularne stosowanie może pomóc w pozbyciu się tych szkodników z okolicy. Działają one na zasadzie emitowania różnorodnych dźwięków w zakresie od 200 do 2100 Hz. Inne repelenty, których możesz użyć, to tytoń, pieprz cayenne lub czerwona ostra papryka oraz fusy z kawy, które podrażniają węch kreta i zniechęcą go do kopania.Jeśli domowe sposoby nie działają, możesz wezwać profesjonalny zespół, który pomoże ci pozbyć się kretów z ogrodu. Dzięki swoim profesjonalnym narzędziom i taktyce firmy te są lepiej przygotowane do skutecznego radzenia sobie z poważnymi inwazjami szkodników. Jeśli humanitarne pozbycie się kretów jest dla ciebie ważne, możesz wybrać metody bez zabijania, które drastycznie zmniejszą populację kretów i przywrócą twoje podwórko do dawnej świetności. Mogą to być pułapki, środki zapachowe lub odstraszacz kretów dźwiękowy. Jest to produkt uniwersalny, który pomoże pozbyć się kretów, nornic, czy myszy w promieniu nawet 800 metrów kwadratowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here