Wzięcie samochodu w leasing to jedna z popularniejszych form finansowania pojazdów firmowych. Coraz częściej na taki krok decydują się też klienci indywidualni. Obecnie niemal wszystkie formalności związane z leasingiem auta można załatwić przez Internet. Sprawdź kilka cennych wskazówek, które pomogą ci w znalezieniu korzystnej oferty bez wychodzenia z domu.

Porównaj oferty kilku firm

Absolutną podstawą jest zapoznanie się z ofertami kilku firm leasingowych. Jest to ważne w szczególności w przypadku osób, które nie mają rozeznania w kwestii cen obowiązujących w branży. Znajomość ewentualnych kosztów może ułatwić rozpoznanie dobrej oferty. Ponadto warto przetestować kalkulator leasingowy, który można spotkać na stronach wielu firm. Takie narzędzie pozwala na szybkie wyliczenie raty przy konkretnych parametrach dotyczących np. opłaty wstępnej, okresu finansowania czy też rocznego limitu kilometrów. Najlepiej porównać oferty w oparciu właśnie o takie same parametry.

Sprawdź warunki umowy

Po wybraniu kilku interesujących ofert warto przyjrzeć się nieco bliżej zapisom umowy leasingu samochodu. Pakiety usług firm mogą bowiem znacząco się od siebie różnić. Przykładowo wyższa rata nie zawsze musi być mniej korzystna, ponieważ mogą w nią zostać wliczone np. koszty związane z przeglądami, serwisem czy też wymianą opon. Ponadto w umowie pojawi się na pewno zapis o zmiennej bądź stałej stopie procentowej. Ważne jest także sprawdzenie, czy pobierana jest opłata w przypadku ubezpieczenia z firmy innej niż ta proponowana przez leasingodawcę.

Skontaktuj się z konsultantem

Dobrym pomysłem może być umówienie się na spotkanie z doradcą bądź skontaktowanie się z nim online czy też telefonicznie. Firma Volkswagen Financial Services umożliwia zamówienie kontaktu z konsultantem, który przedstawi wszystkie szczegóły oferty. Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ podczas rozmowy można otrzymać cenne wskazówki czy też rozwiać ewentualnie wątpliwości. Jakość obsługi już na etapie przedstawiania oferty może także sporo powiedzieć o podejściu do klientów.

Zapoznaj się z opiniami klientów

Przed podpisaniem umowy zdecydowanie warto zapoznać się z recenzjami byłych i obecnych klientów firmy leasingowej. W ten sposób można przede wszystkim uniknąć leasingodawców, którzy są nieuczciwi bądź oferują niską jakość usług. Ponadto inni leasingobiorcy mogą zwrócić uwagę na istotne szczegóły umowy czy też przekazać cenne informacje dotyczące sposobu rozwiązywania ewentualnych problemów.

Weź pod uwagę dodatkowe koszty

Należy pamiętać, że miesięczna rata leasingu samochodu nie jest jedynym wydatkiem, z którym trzeba się liczyć. W zależności od pakietu usług wliczonych w comiesięczne opłaty może być konieczne samodzielne sfinansowanie np. wymiany opon i przeglądu auta. Ponadto to do leasingobiorcy należy obowiązek pokrycia kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego i rejestracji pojazdu w urzędzie. Warto też zwrócić uwagę na opłaty za przedterminowe rozwiązanie umowy i zmiany w harmonogramie spłat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here