Język polski nie jest łatwy do przyswojenia. Trudna jest zarówno gramatyka, jak i wymowa. Doskonale wiedzą o tym obcokrajowcy, którzy próbują się go nauczyć. Warto więc zdecydować się na kurs języka polskiego, jaki przygotowała Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna. Dzięki niemu można solidnie przygotować się do Państwowego Egzaminu Certyfikowanego z Języka Polskiego jako Obcego oraz zacząć się swobodnie porozumiewać w języku polskim.

Kurs języka polskiego dla obcokrajowców

Kurs języka polskiego dla obcokrajowców w WESH obejmuje wszystkie poziomy. Mogą zapisać się na niego osoby początkujące, jak i osoby, które są na stopniu zaawansowanym. Uczelnia znajduje się w mieście Bielsko-Biała, ale dla kursantów nie ma to znaczenia. Ich nauka odbywa się w 100% online. Mogą więc oni przyswajać język polski z dowolnego miejsca i kraju. Kursy dedykowane są dorosłym oraz dzieciom i młodzieży. Istnieje nabór ciągły na zajęcia. Naukę można zacząć więc w dowolnym momencie. Każdy obcokrajowiec bez trudu znajdzie w WESH odpowiedni dla siebie kurs, który pozwoli mu udoskonalić zdolność porozumiewania się w języku polskim.

Jak wygląda kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

Język polski dla obcokrajowców nie jest łatwy. Trudność może sprawiać wymowa, czytanie, a także gramatyka, która wymaga przyswojenia dużej liczby reguł. To ważne, aby lektorzy mieli doświadczenie w nauce języka polskiego, rozumiejąc problemy, z jakimi borykają się cudzoziemcy w trakcie jego przyswajania. Nauczyciele WESH to osoby, które pomogły już wielu obcokrajowcom nauczyć się języka polskiego. Znają oni skuteczne metody nauki, pomagają rozwinąć umiejętności pisania, czytania, słuchania i mówienia. W trakcie zajęć lektorzy korzystają z różnorodnych materiałów. Zwracają uwagę na interesujące aspekty kultury polskiej oraz słownictwo przydatne na co dzień. Kursy pozwalają przygotować się do Państwowego Egzaminu Certyfikowanego z języka Polskiego jako Obcego. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (po 1,5h), co pomaga zrobić szybkie postępy w nauce.

Nie każdy ma możliwość uczęszczać na stacjonarny kurs języka polskiego dla obcokrajowców. Na szczęście WSEH oferuje zajęcia online, które pozwalają na przyswojenie języka polskiego. Są one prowadzone przez doświadczonych lektorów, w sposób ciekawy i angażujący. Każdy kursant otrzyma odpowiedź na nurtujące go pytania. Zajęcia pomagają lepiej komunikować się w języku polskim oraz rozumieć jego gramatykę. Na kurs może zgłosić się każdy, nawet osoba, której język ojczysty w ogóle nie przypomina języka polskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here